Аржентина и Хърватия играят при 1:0 в първия полуфинален мач от

...

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: Аржентина - Хърватия 1:0, гол на Меси от спорна дузпа

Аржентина и Хърватия играят при 1:0 в първия полуфинален мач от Световното състезание по футбол в Катар. Двубоят се играе на стадион " Лусаил " в едноименния град и може да го ГЛЕДАТЕ НА ЖИВО в Gong.bg. В 34-ата минута Лионел Меси вкара от дузпа.

Срещата стартира умерено, като в началните минути липсваха положения пред двете порти. В 17-ата минута след центриране от корнер Деян Ловрен опита удар с глава от сложна позиция, който не се получи, а в обстановката Кристиан Ромеро и Николас Таляфико се удариха глава в глава.

В 25-ата минута Енцо Фернандес опита подъл удар от към 20 метра, който затрудни Доминик Ливакович. Стражът въпреки всичко съумя да избие, а по-късно бранител почисти.

Шест минути по-късно Иван Перишич получи подаване от Матео Ковачич отляво. Фланговият нападател навлезе във вътрешността и опита техничен прехвърлящ удар, който мина над вратата.

В 34-ата минута Аржентина поведе след противоречива дузпа. Хулиан Алварес получи страховит извеждащ пас зад отбраната от Алексис Мак Алистър. Нападателят напредна и чукна топката около вратаря, след което падна след конфликт с Доминик Ливакович. Йошко Гвардиол почисти топката, само че основният рефер Даниеле Орсато уточни бялата точка, въпреки че Алварес беше отиграл топката, след което беше препънат от вратаря на " ватрените ". Зад топката застана Лионел Меси, който с безмилостен удар в горния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Аржентина - Хърватия 1:0

1:0 Лионел Меси (34-дузпа)

Аржентина: Емилиано Мартинес, Науел Молина, Николас Отаменди, Кристиан Ромеро, Николас Таляфико, Леандро Паредес, Енцо Фернандес, Алексис Мак Алистър, Родриго де Пол, Лионел Меси /к/, Хулиан Алварес

Селекционер: Лионел Скалони

Хърватия : Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Йошко Гвардиол, Деян Ловрен, Борна Соса, Марсело Брозович, Матео Ковачич, Лука Модрич /к/, Марио Пашалич, Иван Перишич, Андрей Крамарич

Селекционер: Златко Далич

Съдия: Даниеле Орсато

Стадион: " Лусаил "